facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
8 kwietnia 2018r. Zapraszamy do lektury ogłoszeń.

 

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00. Za to nabożeństwo Kościół udziela dzisiaj odpustu zupełnego. Dziś również gościmy wspólnotę Jezus na stadionie (od godz. 14:00).
  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przesuniętą z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień). Msze Święte wg porządku powszedniego.
  3. Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia po Mszy Św. wieczornej  tj ok. godz. 19.00 w sali Biblioteki Parafialnej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Przypominamy również o pielgrzymce śladami św. Stanisława Kostki - w organizowanej przez Akcję Katolicką. Wyjazd w niedzielę, 15 kwietnia.  Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Za tydzień, w niedzielę 15 kwietnia odbędzie się Marsz Świętości Życia, który  poprzedzą Msze święte o godz. 11.00: u nas w bazylice katedralnej pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego oraz w Archikatedrze św. Jana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Po Eucharystii przejdziemy na Plac Zamkowy, z którego o godz. 12.40 razem z wiernymi Archidiecezji Warszawskiej wyruszymy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu. W ramach akcji ,,Pielucha dla malucha” pod katedrą warszawsko-praską od 10.30 będzie trwała zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce, prowadzonego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  5. Także za tydzień o godz. 12:30 odbędzie się Msza Święta na zakończenie Targów Wydawnictw Katolickich. Głównym celebransem, będzie nuncjusz apostolski.
  6. Jak co roku będziemy w najbliższych  dniach, wypełniając zeznania podatkowe, mieli możliwość skierowania 1% od swoich podatków na określony cel. Proponujemy podzielenie się z najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii. W roku ubiegłym, z przekazanych na rzecz Caritasu naszej diecezji kwot, do naszej Parafii Katedralnej trafiło 1140 złotych. Pięknie dziękujemy!! Pomóżmy i w tym roku potrzebującym z terenu naszej parafii! Ulotki informacyjne są do pobrania na stoliku z informatorami parafialnymi.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.