facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu. 18.03.2018.

 

  1. Zapraszamy dziś na gorzkie żale na godz. 17:15, a w piątek na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:00, dorosłych na 17:00. O godz. 19:00 odbędzie się tradycyjnie droga krzyżowa ulicami Pragi.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa. Msze Święte wg porządku powszedniego.
  3. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej z naszej parafii - zarówno z grupy kwietniowej jak i majowej odbędzie się w poniedziałek, 19 marca o godz. 19.00 w podziemiach katedry.
  4. W sobotę, 24 marca w katedrze odbędzie się diecezjalny dzień młodzięzy. Rozpoczęcie o godz. 18:00.
  5. Za tydzień - Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 12:30 śpiewać będzie chór Musica Sacra, a po Mszy Św. chór Mazowsze wykona Requiem Mozarta.
  6. Jak co roku, będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na regularnej modlitwie za nieznane, poczęte dziecko w intencji uratowania go przed aborcją. Osoby podejmujące to dzieło będą przez 9 miesięcy codziennie odmawiali dziesiątkę różańca za zagrożone dziecko i krótką modlitwę w intencji jego rodziców. Uroczyste składanie przyrzeczeń duchowej adopcji odbędzie w Niedzielę Palmową na Mszy Św. o 9.30 oraz następnego dnia, 26 marca, na Mszy Św. o 18. Deklarację można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
  7. Zapraszamy na Kolejny Męski Wieczór - 26 marca 2018 roku. Będzie to okazja do posłuchania niezwykłej historii nawrócenia Pawła Cwynara. Byłego gangstera, wielokrotnego recydywisty, więźnia o statusie szczególnie niebezpiecznego. Cwynar spędził za kratami łącznie kilkanaście lat. Przeżył wybuch gazu, mafijne porachunki, upadek z piętra wieżowca i wiele innych dramatycznych wypadków. Aż pewnego dnia na pryczy szczelnie strzeżonej przez więziennego strażnika celi znalazł kilka kartek Pisma Świętego. Od tego dnia zaczęła się niezwykła historia nawrócenia Pawła Cwynara… Gość przywiezie ze sobą niezwykła książkę „Wysłuchaj mnie, proszę.” Plan spotkania: 18.00 - Msza Święta, 19.00 - Spotkanie w podziemiach katedry.
  8. W informatorze i na stronie internetowej parafii umieszczone zostało ogłoszenie o pielgrzymkach i wyjazdach historyczno-krajoznawczych organizowanych przez Akcję Katolicką w 2018 roku. Szczegółowe informacje o najbliższej pielgrzymce "Śladami św. Stanisława Kostki", która odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia można znaleźć na plakatach i także na stronie internetowej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz zainteresowania się spektaklem pasyjnym „Przyjdź, dotknij tej rany”, granym w Teatrze Oratorium przy bazylice, przy ul. Kawęczyńskiej w dniach 24 i 25 marca. Więcej informacji na stronie www teatru.