facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne
Zapraszamy do lektury ogłoszeń.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę. Przeznaczymy je na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.
 2. Dziś, z okazji Dnia Papieskiego, zapraszamy do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na godz. 15.30 na multimedialne widowisko oparte na życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II. „Muzycznym gospodarzem” koncertu będzie zespół „Gospel Rain”, w towarzystwie którego wystąpią gwiazdy:  Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko. Mamy 50 zaproszeń na koncert - do odbioru w zakrystii (jak zabraknie mogą jechać i bez zaproszeń). Koncert będzie transmitowany w TVP1 o 15:50.
 3. Dziś, o godz.14:00 rozpocznie się spotkanie wspólnoty Jezus na Stadionie.
 4. Jutro, w poniedziałek 9 października wyrusza parafialna pielgrzymka do Fatimy. Pielgrzymi spotykają się o godz.12:30 w kaplicy na lotnisku, gdzie zostanie dla nich odprawiona pierwsza msza święta na pielgrzymim szlaku. Pielgrzymom życzymy dobrego czasu i jako wspólnota parafialna prosimy ich o modlitwę w naszych intencjach.
 5. Także jutro, 9 X o godz. 19:00, w sali Biblioteki Parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 6. Nabożeństwa Różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17.15, a w soboty po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.40.
 7. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje zbiórkę środków potrzebnych do prowadzenia mobilnej łaźni dla osób bezdomnych. W naszej parafii odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 15 października. Osoby pragnące włączyć się w tę akcję prosimy o zakup szamponu, mydła w płynie, żelu pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, przyborów do golenia oraz bielizny nowej lub używanej (koszulki). W kościele będą wystawione specjalne pojemniki, do których będzie można złożyć zakupione produkty. Z mobilnej łaźni korzysta średnio dziennie ok 100 osób. Poza możliwością poprawy stanu higieny osobistej osoby potrzebujące mogą dodatkowo wymienić odzież na nową ,skorzystać  z usług fryzjera czy pielęgniarki. Obecnie zlokalizowana jest ona przy basenach na ul. Namysłowskiej, na Pradze Północ.
 8. 8. W poniedziałek, 16 października o godz. 19:00 w auli kurialnej rozpoczyna się kurs przygotowujący osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania.
 9. 9. We wtorek, 17 października o godz. 18:30 zapraszamy na sens filmu o św. Maksymilianie pt. „Dwie korony”. Tradycyjnie w kinie Praha. Koszt 10 zł (PROMOCJA). Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 10. 21 października planujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Jeśli uzbiera się odpowiednio liczna grupa (cały autokar) to koszt pielgrzymki wynosić będzie 50 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii u ks. Mariusza.
 11. Organizujemy też pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 19-26 kwietnia. Koszt - 900 zł i 520 dolarów. Przewodnikiem będzie biblista ks. dr Piotr Mierzwa. Szczegółowe informacje na ulotkach w kancelarii lub zakrystii.
 12. W najbliższą niedzielę wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie będą rozprowadzać bilety na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26 listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.