facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne
01.10.2017r, ogłoszenia parafialne. Zachęcamy do lektury.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe: codziennie o godz. 17.15, a w soboty po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.40. Dzieci Różaniec poprowadzą we wtorki i czwartki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być odmawiane publicznie.

2.        Jutro 2 października po I Nieszporach rozpoczniemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Arch. O godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe. Natomiast o godz. 18:00 Mszę św. będą celebrowali ks. Abp Henryk Hoser i Bp Marek Solarczyk. Obecna będzie Kapituła Katedralna oraz kapłani z dekanatu. Po poświęceniu figury św. Michała Arch. pójdziemy w procesji z naszym patronem.

3.        We wtorek 3 października, w dzień Uroczystości św. Michała Arch. zachęcamy do osobistej modlitwy przed figura św. naszego patrona. Możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4.        W czwartek 5 października kolejne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, a następnie Msza św. o godz. 18:00.

5.        Jest to I czwartek m-ca, wieczorna i nocna adoracja Najśw. Sakramentu.

6.        Również w czwartek, 5 października pierwsze spotkanie o godz. 19:00 dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. Rodzice spotykają się w kaplicy kurialnej (wejście przy kancelarii), dzieci spotykają się w kościele.

7.        W najbliższy I piątek miesiąca 6 października spowiedź rano na Mszach św. i popołudniu od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.

8.        W najbliższą I sobotę m-ca po Mszy św. o godz. 8:00 Nabożeństwo Fatimskie - jest to również dzień wspomnienia NMP Różańcowej - po Mszy świętej o godz. 18:00  odbędzie się błogosławieństwo zelatorek Żywego Różańca i utworzenie kolejnej róży. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu także tych, którzy na różańcu modlą się w intencji swoich dzieci.

9.        Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na dom św. Faustyny w Ostrówku.

10.      Działająca na terenie naszej diecezji Fundacja pilnie szuka kilku pomieszczeń do pracy biurowej. Fundacja ta poprzez spotkania z tysiącami młodzieży w Polsce skutecznie zachęca do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Prosimy o kontakt osoby, które znają taki lokal lub zachciałyby na korzystnych warunkach udostępnić swoje pomieszczenia – wyłącznie na działalność biurową. Kontakt do Fundacji w zakrystii.