facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne
17. września 2017 r. Ogłoszenia parafialne.

 

  1. Papież Franciszek w miniony czwartek powołał ks. biskupa Romualda Kamińskiego na biskupa koadiutora naszej diecezji (Po przejściu na emeryturę ks. arcybpa Henryka Hosera, bp Romauld stanie się jego następcą). Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  2. Dziś w Kościele rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o tej intencji w naszych prywatnych modlitwach. W najbliższy czwartek, 21 września wypada święto św. Mateusza Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. ojca Pio.
  3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które przeznaczymy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie, natomiast po Mszy, do puszek będą zbierane ofiary na utrzymanie i rozwój diecezjalnego Radia Warszawa. Za materialne i duchowe wsparcie rozgłośni w imieniu dyrekcji i pracowników już składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  4. Dziś, w godzinach od 13:30-15:00, Akcja Katolicka serdecznie zaprasza do podziemi katedry na wystawę prac o losach osób deportowanych na Syberię - autorstwa Diany Forster. Oprócz oglądania prac, przewidziane jest również spotkanie z autorką wystawy oraz osobami, które przeżyły deportacje.
  5. Dziś na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas III gimnazjalnych i starszych (z naszej parafii) z rodzicami, którzy chcą w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie informacyjne. Natomiast młodzież, która kontynuuje swoje przygotowanie do tego sakramentu, zapraszamy na kolejną katechezę w czwartek 21 września na godz. 19.00.
  6. W następną niedzielę, 24 września, o godzinie 16:30 swoje spotkanie formacyjne będą mieć Koła Żywego Różańca.
  7. Po przerwie wakacyjnej ruszyły już zbiórki dla ministrantów, scholi, bielanek. Zapraszamy dzieci i Rodziców do zainteresowania się tymi grupami formacyjnymi. Bliższe informacje u s. Marleny, ks. Mariusza i ks. Łukasza.
  8. Zapraszamy również młodzież do scholi, która śpiewa na Mszy świętej o godzinie 20:00. Zapisy u ks. Mariusza.
  9. Natomiast Siostry Loretanki zapraszają dzieci do świetlicy środowiskowej „Dom Ojca Ignacego, która prowadzona jest przy ul. Sierakowskiego 6. Siostry zapewniają dzieciom pomoc w odrabianiu lekcji, ciepły posiłek, udział w treningach piłki nożnej, wycieczki, gry i zabawy. Zapisy w budynku świetlicy w godzinach od 11.30 do 18.00.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy REO. Rozpoczęcie 26.09 o godz.19:00 w kościele księży Pallotynów na Skaryszewskiej.

11.  Na stoliku pod chórem znajdują się informacje o obywatelskiej inicjatywie "Zatrzymaj aborcję". Istnieje możliwość złożenia podpisu pod tą inicjatywą. Serdecznie zapraszamy, by włączyć się w to dzieło.

12. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.