facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na IV Niedzielę wielkanocną: 7 maja 2017
 1. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dzisiaj odbywa się Jarmark Floriański. Główna scena będzie ustawiona przy gmachu Kurii. Dokładny program jest wywieszony na plakatach. Zapraszamy!
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem sobót (ze względu na śluby), wtedy po Mszy św. ok. godz. 18.40.
 4. Jutro Uroczystość św. Stanisława BM głównego patrona Polski. Msze św. według porządku powszedniego.
 5. W sobotę 13 maja Uroczystość Najśw. Maryi Panny Łaskawej głównej patronki Stolicy.
 6. Również w przyszłą sobotę wyjazd Kół Żywego Różańca do Radzymina. Zapisy u ks. Konrada.
 7. W przyszłą niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy kurialnej odbędzie się promocja płyty „Czarny Humor cz.2”. Wspólnie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem zaprezentujemy nowe anegdoty. Będzie także możliwość nabycia płyt z autografem autorów.
 8. Również w przyszłą niedzielę 14 maja Modlitwa uwielbienia od godz. 14.00 prowadzona przez wspólnotę Jezus na stadionie.
 9. W tym roku po raz kolejny organizujemy wypoczynek kolonijny dla dzieci ze szkoły podstawowej (po pierwszej klasie). Tym razem wybraliśmy ośrodek wypoczynkowy „STAWISKA” koło Kościerzyny. Poszukujemy sponsorów, którzy mogliby wesprzeć dziecko w kosztach kolonii. Zapisy i szczegóły u ks. Konrada.
 10. Jak co roku będziemy w najbliższych tygodniach, wypełniając zeznania podatkowe, mieli możliwość skierowania 1% od swoich podatków na określony cel. Proponujemy podzielenie się z najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii. W roku ubiegłym, z przekazanych na rzecz Caritasu naszej diecezji kwot, do naszej Parafii Katedralnej trafiło 2705 złotych. Serdecznie dziękujemy! Pomóżmy i w tym roku potrzebującym z terenu naszej parafii! Ulotki informacyjne są do pobrania na stoliku z informatorami parafialnymi.
 11. W każdą sobotę o godz. 10.00 mają miejsce spotkania formacyjne dla Bielanek i Ministrantów. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, które pragną bardziej kochać Jezusa i naśladować Matkę Bożą oraz chłopców, którzy chcą służyć Jezusowi przy ołtarzu.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.