facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną - 30 kwietnia 2017

1.         Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz.12.30 w sali pod kaplicą kurialną.

2.         Jutro 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem sobót (ze względu na śluby), wtedy po Mszy św. ok. godz. 18.40.

3.         Od 1 do 3 maja kancelaria będzie nieczynna.

4.         Jest to dzień święta Flagi – zachęcamy do wywieszenia barw biało-czerwonych.

5.         W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – porządek Mszy św. jak w niedzielę.

6.         W czwartek 4 maja Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Floriana. Na Mszy św. o godz. 9.00 gościć będziemy Strażaków i Kominiarzy. Natomiast po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 pójdziemy w procesji z figurą św. Floriana i wyśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy. Po uroczystości mała niespodzianka. Potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Tego dnia jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie katedry, odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga…

7.         W najbliższy I piątek m-ca 5 maja spowiedź rano na Mszach św., popołudniu od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Jest to dzień Miłosierdzia Bożego w naszym kościele. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.15, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

8.         W I sobotę m-ca po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z modlitwą różańcową.

9.         W przyszłą niedzielę 7 maja odbędzie się Jarmark Floriański. Główna scena będzie ustawiona przy gmachu Kurii. Dokładny program jest wywieszony na plakatach. Zapraszamy!

10.      Za dwa tygodnie w niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy kurialnej odbędzie się promocja płyty „Czarny Humor cz.2”. Wspólnie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem zaprezentujemy nowe anegdoty. Będzie także możliwość nabycia płyt z autografem autorów.

11. W tym roku po raz kolejny organizujemy wypoczynek kolonijny dla dzieci ze szkoły podstawowej (po pierwszej klasie). Tym razem wybraliśmy ośrodek wypoczynkowy „STAWISKA” koło Kościerzyny. Poszukujemy sponsorów, którzy mogliby wesprzeć dziecko w kosztach kolonii. Zapisy i szczegóły u ks. Konrada.

12. Jak co roku będziemy w najbliższych tygodniach, wypełniając zeznania podatkowe, mieli możliwość skierowania 1% od swoich podatków na określony cel. Proponujemy podzielenie się z najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii. Serdecznie dziękujemy! Ulotki informacyjne są do pobrania na stoliku z informatorami parafialnymi.

13. W każdą sobotę o godz. 10.00 mają miejsce spotkania formacyjne dla Bielanek, Scholanek i Ministrantów. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, które pragną bardziej kochać Jezusa i naśladować Matkę Bożą oraz chłopców, którzy chcą służyć Jezusowi przy ołtarzu.

14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.