facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 23 kwietnia 2017
  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00. Będzie to kolejna okazja uzyskania odpustu zupełnego.
  2. W naszym kościele pojawił się Ołtarz Eucharystyczny przygotowany dla katedry w Kibeho w Rwandzie. Przez najbliższe trzy tygodnie właśnie w tym ołtarzu będzie wystawiony Najśw. Sakrament do adoracji. Ten ołtarz jest już czwartym ołtarzem z planowanych dwunastu. Ołtarze te powstają dzięki ofiarności wielu ludzi. Ofiary można składać do puszki. Jest także możliwość składania biżuterii, która jest wykorzystana przy budowie ołtarza.
  3. Jutro 24 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Jest to także dzień imienin ks. Wojciecha. Powierzamy solenizanta pamięci modlitewnej. O godz. 18:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci.
  4. Natomiast we wtorek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty – dzień imienin ks. Bpa Marka Solarczyka, którego powierzamy pamięci modlitewnej.
  5. W czwartek 27 kwietnia o godz. 19.00 w podziemiach katedry w ramach tzw. Męskich Wieczorów zapraszamy mężczyzn na konferencję ks. Piotra Pawlukiewicza o męskiej tożsamości. Będzie możliwość nabycia płyt z konferencjami ks. Piotra.
  6. Jak co roku będziemy w najbliższych dniach, wypełniając zeznania podatkowe, mieli możliwość skierowania 1% od swoich podatków na określony cel. Proponujemy podzielenie się z najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii.
  7. W roku ubiegłym, z przekazanych na rzecz Caritasu naszej diecezji kwot, do naszej Parafii Katedralnej trafiło 1216 złotych. Pięknie dziękujemy!! Ulotki informacyjne są do pobrania na stoliku z informatorami parafialnymi.
  8. W każdą sobotę o godz. 10.00 mają miejsce spotkania formacyjne dla Bielanek, Scholi Dziecięcej i Ministrantów. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, które pragną bardziej kochać Jezusa i naśladować Matkę Bożą oraz chłopców, którzy chcą służyć Jezusowi przy ołtarzu.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.