facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pąńskiej - 9 kwietnia 2017
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy, które zostały przygotowane przez rodziców i dzieci ze służby liturgicznej. Fundusz jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Osoby, które pragną przystąpić jeszcze do sakramentu pokuty zapraszamy od poniedziałku do środy na porannych Mszach św. oraz popołudniu od godz. 18.00.
 3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu do środy 12 kwietnia.
 4. W Wielki czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem Oleju Krzyżma Świętego, w czasie której kapłani naszej diecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.
 5. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:
  1. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy.
  2. W Wielki Piątek o godz. 7.30 zapraszamy na modlitwę liturgiczną Godziny Czytań i Jutrzni. Natomiast o godz. 15.00 na Liturgię Męki Pańskiej z udziałem dzieci, a o godz. 18.00 dla dorosłych. W czasie tej liturgii wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  3. W Wielką Sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na Godzinę Czytań i Jutrznię. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w naszej katedrze będzie trwało od godz. 9.00 do 17.00. W tym czasie będzie także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
  4. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy świece.
  5. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 6.00. Kolejne Msze św. będą sprawowane o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.
 6. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej 15 min. przed wieczorną Mszą św.
 7. W Wielki Czwartek  o godz. 17.00 i Wielki Piątek o godz. 14.00 zapraszamy na próbę wszystkie chętne dziewczynki pragnące uczestniczyć w procesji rezurekcyjnej.
 8. We wtorek 18 kwietnia o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejny cykl katechez przedmałżeńskich. Na katechezy zapraszamy również dorosłych, którzy pragną się przygotować do sakramenty bierzmowania. Spotkania odbywają się w kaplicy kurialnej (wejście od podwórka).
 9. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Bank Żywności SOS w Warszawie przeprowadza dzisiaj zbiórkę jaj, które zostaną przekazane osobom ubogim przed świętami Wielkiej Nocy. Przed kościołem dyżurują wolontariusze odpowiedzialni za przebieg akcji.
 11. Parafialny Zespół Caritas włączając się w ogólnopolskie dzieło Caritas rozprowadza świece „ paschaliki” mające umożliwić nam wszystkim włączenie się w pomoc osobom starszym, chorym i ubogim z terenu naszej parafii. Zachęcamy do przyniesienia paschalików na liturgię światła w Wielką Sobotę. Dzisiaj przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną i pozostawiamy w koszu przy ołtarzu Świętego Antoniego. Jałmużna ta będzie przeznaczona dla potrzebujących z terenu naszej parafii.
 12. W każdą sobotę o godz. 10.00 mają miejsce spotkania formacyjne dla Bielanek. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej, które pragną bardziej kochać Jezusa i naśladować Matkę Bożą.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.