facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Wydarzenia
W październiku 2017 zapraszamy na 8 dniową pielgrzymkę do Fatimy na zakończenie obchodów stulecia objawień i tzw. "cudu słońca". Oprócz uczestnictwa w uroczystościach w programie pielgrzymki przewidziane jest również zwiedzanie największych zabytków Portugalii., Lizbony, Porto i innych miast. Koszt to 3950 zł (dla stałych klientów biura Arcus: 3750).  Zapisy w kancelarii lub zakrystii u ks. Konrada.

 

Organizatorem jest Biuro pielgrzymkowe Arcus http://www.arcus.org.pl/

Program pielgrzymki:

DZIEŃ 1Godz. 15:00 zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo-biletowa i o godz. 17:10 wylot. Godz. 20:15 lądowanie w Lizbonie. Przejazd na nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 2Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3Śniadanie. Przejazd do miejscowości Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa cystersów umieszczonego na liście UNESCO. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury, a w transepcie kościoła znajdują się misternie wykonane grobowce króla Pedro I oraz jego kochanki Ines de Castro. Następnie przejazd do Obidos - spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej i czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Obiad w hotelu w Batalha i zakwaterowanie. Przejazd do Fatimy. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Powrót na nocleg. (Dla chętnych nocne czuwanie.)

DZIEŃ 5Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Następnie przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej. Na miejscowym uniwersytecie Jan Paweł II spotkał się z intelektualistami i otrzymał tytuły doktora honoris causa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 6Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zabytkowej części miasta z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka oraz budynkiem giełdy. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego - Castelo de Sao Jorge, dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobrego punktu widokowego. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża - Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO - XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8 Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz.11:20 wylot w drogę powrotną. Godz. 16:15 lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki

Termin: 9 - 16.10.2017

Cena: 3950 zł/os.Stali Klienci: 3750 zł/os.

CENA OBEJMUJE: Przelot na trasie Warszawa-Lizbona-Warszawa; Opłaty lotniskowe i paliwowe; Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych; 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami; Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad; Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie; Opiekę duchową kapłana;Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.

CENA NIE OBEJMUJE: Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:ok. 100-110 Euro;

Napojów do obiadokolacji;

Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 690 zł;

 Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (118,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (296,25 zł).Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

UWAGI: Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie; Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;

Każdy Uczestnik powinien posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.

WARUNKI PŁATNOŚCI:Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.