facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Wydarzenia
Członków Żywego Różańca, oraz rodziców modlących się za dzieci a także wszystkich innych chętnych Parafian zapraszamy 4 grudnia na godz 16:30 do Wyższego Seminarium Duchownego na sztukę  Don Camillo. Bilety bezpłatne.

 

Zapisy w zakrystii u ks. Konrada.

Dojazd do budynku Seminarium (ul. Mehoffera 2, Warszawa, Białołęka, Tarchomin) własnym samochodem lub autobusem nr 509 (wsiąść na przystanku przy cerkwi w kierunku Nowodworów- a wysiąść na przystanku "Mehoffera" i podejść ok 250 metrów).

Trzeba być kilkanaście minut przed rozpoczęciem spektaklu, aby zająć dobre, siedzące miejsca.

 

Raz do roku – na zimę, zgodnie z 16-letnią już tradycją, warszawsko-praskie seminarium otwiera swoje podwoje przemieniając się na dłuższą chwilę w teatr. Klerycy III kursu staną przed wyzwaniem grania na scenie jako aktorzy-amatorzy. Wcielą się oni w role mieszkańców małego, prowincjonalnego włoskiego miasteczka, żyjącego swoimi, pozornie małymi troskami i radościami, których głównymi bohaterami są proboszcz Don Camillo i komunistyczny wójt Peppone. Dawni przyjaciele, których w pewnym momencie życia rozdzieliły poglądy, znów stają do żarliwej i trudnej rywalizacji o to, który z nich zdobędzie sobie serca mieszkańców… Czym się będą chcieli zasłużyć dla parafian i obywateli, i do jakich czynów się posuną, aby postawić na swoim? O tym widzowie przekonają się sami w sztuce teatralnej pt. Don Camillo. To szalona komedia z dobrym przesłaniem na podstawie nowel pod tym samym tytułem autorstwa włoskiego pisarza Giovanniego Guareschiego. Pokaże ona jak osobista i głęboka relacja proboszcza z Jezusem Chrystusem wpływa na jego postępowanie i zmianę stosunków międzyludzkich. Wyrazi dogłębnie, że wiara potrafi czynić cuda, przenosić góry. A to wszystko w atmosferze świetnej zabawy z dużą dawką dobrego humoru. To czas śmiechu, ale i refleksji.