facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1. Witamy w naszej parafii nową zakrystiankę – Siostrę Judytę. Życzymy siostrze obfitych łask i wielu radości z przebywania w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii, które mieszkają po zachodniej stronie ul. Targowej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, wiele owocnych rozmów na temat życia religijnego, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii...

 

Czytania na niedzielę: Iz 58, 7-10; Ps 112(111), 4-5. 6-7. 8a i 9; 1 Kor 2, 1-5 ;Mt 5, 13-16

(...) Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Nawiązując do praktyki z poprzedniego roku i przekonani o potrzebie otoczenia duchową pomocą wielu intencji, jakie przeżywane są przez nasze rodziny, zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin z domów, które w tym roku odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską. Będziemy modlili się w intencji małżeństw i dzieci; o światło Ducha Świętego dla tak wielu zagubionych na życiowych drogach; uproszenie wiecznego pokoju dla zmarłych, którzy często umierali w dramatycznych okolicznościach w naszych domach; wsparcie dla cierpiących i tracących nadzieję. Msza Św. w intencji mieszkańców z ulic: Marcinkowskiego, Targowej (strona zachodnia), Alei Solidarności będzie sprawowana 27 lutego o godz. 12.30.
a. W dniu dzisiejszym, o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie członków Żywego Różańca.
b.Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne, które rozpocznie się o godz. 17.15.

3. W piątek (11 lutego) będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przeżywane także jako Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o naszej posłudze wobec chorych i otoczmy ich naszą modlitewną pamięcią.

4. Katedralny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w sobotę (12 lutego) o godz. 16.00 do sali Biblioteki Parafialnej na spotkanie poświęcone objawieniom Matki Bożej z Lourdes, które poprowadzi ks. Jacek Szabaciuk.

5.Zapraszamy wszystkich parafian do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja odbywa się w naszej parafii w każdy czwartek od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczyna ją wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.