facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1. Dzisiaj, po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z katedry zbierane są ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

2. Podczas dzisiejszej Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy otaczali modlitwą mieszkańców z ulic: Jagiellońska, Kępna, Wrzesińska i Floriańska.

a. Po zakończeniu Mszy Św. o 12.30 w sali pod kaplicą odbędzie się kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego.

b. Także dzisiaj, o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali, a o 19.00 w sali kurialnej odbędzie spotkanie dla mężczyzn. Głównym prowadzącym będzie Don Turbitt, doświadczony strażak, biznesmen, mąż, ojciec, a obecnie lider katolickiej wspólnoty charyzmatycznej. Podejmie on refleksję nad tematem: Mężczyzna, a przeciwności..

3. Przy wyjściu z katedry, członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod społecznym projektem ustawy, przewidującej w Polsce ochronę wszystkich dzieci od początku życia. Na przygotowanych listach można wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy.

4. Od jutra w naszej parafii będą odbywały się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Spotkania rekolekcyjne poprowadzi diakon Łukasz Krupa wraz z alumnami naszego seminarium duchownego i będą odbywały się one według następującego porządku:

a. Godz. 9.30 – Młodzież gimnazjalna

b. Godz. 11.00 – Klasy 4-6

c. Godz. 12.30 – Klasy 0-3

Polecajmy Bogu w naszych modlitwach to dzieło rekolekcyjne.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, które odbędzie się jutro o 19.00 w sali Biblioteki Parafialnej.

6. We wtorek (29 marca) o godz. 17.30 w sali kurialnej odbędzie się spotkanie z panem prof. Andrzejem Nowakiem na temat jego najnowszej książki „Krzyż Polski. Patriotyzm i męczeństwo” oraz książki „Hołd Katyński”. W spotkaniu weźmie udział ks. abp Henryk Hoser, a poprowadzi je ks. Roman Szpakowski (Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich).

7. W niedziele: 27 marca i 3 kwietnia po Mszach św. członkowie Akcji Katolickiej będą sprzedawali książkę „Nasz papież. Świadkowie świętości Jana Pawła II ”, która zawiera wypowiedzi osób uczestniczących w procesie beatyfikacyjnym. Książka, do której wstęp napisał abp Henryk Hoser SAC, kosztuje 25 złotych, a dochód z jej sprzedaży stanowi cegiełkę na budowę Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie.

8. W pierwszy piątek miesiąca (1 kwietnia) zapraszamy na Msze i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź będzie możliwa w czasie każdej Mszy Świętej i po południu od godz. 16.00. Dzieci i młodzież szczególnie zapraszamy na Mszę o godz. 16.30.

9. W pierwszą sobotę miesiąca (2 kwietnia) po Mszy o godz. 8.00 będzie sprawowane nabożeństwo adoracyjne ku czci Najczystszego Serca Maryi, podczas którego w ramach modlitwy różańcowej będziemy rozważali orędzie Matki Bożej Fatimskiej.

a. Tego samego dnia, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00.

b. W sobotę przypada 6 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godz. 18.00 w naszej katedrze będzie trwało czuwanie modlitewne, które zakończymy o 21.37 – w godzinie odejścia Ojca Świętego do domu Ojca.

11.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Będą one trwały do środy 6 kwietnia (włącznie) i poprowadzi je ks. Piotr Klimek, Rektor naszego Seminarium Duchownego.

Za tydzień, o godz. 16.00 odbędzie kolejne spotkanie członków Kółek Różańcowych.

12.Przypominamy, że w naszej katedrze Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Droga Krzyżowa o godz. 19.00 jest sprawowana w dolnej katedrze i po jej zakończeniu jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

13. W kruchcie naszej katedry są rozprowadzane przygotowane przez Caritas skarbonki na jałmużnę postną, a także małe świece wielkanocne (paschaliki). Ofiary jałmużny i dochód ze świec jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących z naszej parafii.

14.Zapraszamy wszystkich parafian do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja odbywa się w naszej parafii w każdy czwartek od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczyna ją wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.