facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
1. Dzisiaj, po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z katedry zbierane są ofiary na misje, realizowane w ramach dzieła „ad gentes”.
2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza Św. przygotowująca dzieci do I komunii świętej i Sakramentu Pokuty,, a o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.

a. Przypominamy, że w naszej katedrze Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Droga Krzyżowa o godz. 19.00 jest sprawowana w dolnej katedrze i po jej zakończeniu jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
b. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu 
(3 kwietnia) i potrwają do środy (6 kwietnia).

3. W piątek (25 marca) będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada 19 rocznica powstania naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej, a w Kościele przeżywany jest Dzień Świętości Życia. Z tej okazji o godz. 18.00 w naszej katedrze będzie sprawowana uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, ks. abp Celestino Migliore. Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy będą mogli przejść na Plac Zamkowy, gdzie rozpocznie się marsz organizowany wspólnie przez Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską. Będziemy mogli publicznie wyrazić nasz szacunek dla życia przechodząc z zapalonymi świecami pod Krzyż na Placu Piłsudskiego.

a. Z racji uroczystości przypadającej w piątek, można spożywać pokarmy mięsne.

4. W sobotę (26 marca) o godz. 9.30 odbędzie się doroczna uroczystość Legionu Maryi – Acies. Po Mszy św. w podziemiach katedry odbędzie agapa dla wszystkich uczestników.

5. W następną niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy otaczali modlitwą mieszkańców z ulic: Jagiellońskiej, Kępnej, Wrzesińskiej i Floriańskiej. Będziemy modlili się w intencji małżeństw i dzieci; o światło Ducha Świętego dla tak wielu zagubionych na życiowych drogach; uproszenie wiecznego pokoju dla zmarłych, którzy często umierali w dramatycznych okolicznościach w naszych domach; wsparcie dla cierpiących i tracących nadzieję. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub do zakrystii intencji do modlitw, jakie będziemy zanosić do Boga podczas tamtej Mszy Św.

6. Katedralny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w tym roku sześć pielgrzymek religijno- krajoznawczych, których szczegółowy program został zamieszony w informatorze „Pielgrzymki 2011”. Foldery pielgrzymkowe będą rozdawane zainteresowanym osobom w dzisiejszą niedzielę w katedrze po Mszach św. W informator można się również zaopatrzyć w czasie dyżurów Akcji Katolickiej we wtorki 16-18 i w czwartki 10-12 w sali Biblioteki Parafialnej, gdzie będą prowadzone zapisy na pielgrzymki.

a. Pierwsza pielgrzymka w 2011 roku odbędzie się w Niedzielę Palmową, 17 kwietnia, a wśród miejsc, które odwiedzimy znajdują się: Łowicz, Miedniewice, Szymanów i Niepokalanów. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania z Akcją Katolicką.

7. W kruchcie naszej katedry są rozprowadzane przygotowane przez Caritas skarbonki na jałmużnę postną, a także małe świece wielkanocne (paschaliki). Ofiary jałmużny i dochód ze świec jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących z naszej parafii.

8. Zapraszamy wszystkich parafian do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja odbywa się w naszej parafii w każdy czwartek od godz. 15.00 do wieczornej Mszym św. Rozpoczyna ją wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.