facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
1. W dniu dzisiejszym praktyki duszpasterskie w naszej parafii rozpoczyna diakon Łukasz Krupa, który będzie pośród nas do Niedzieli Wielkanocnej. Życzymy Mu obfitych łask i polecamy Go modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

a. Dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. Przypominamy, że w naszej katedrze Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Droga Krzyżowa o godz. 19.00 jest sprawowana w dolnej katedrze i po jej zakończeniu jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zachęcamy z tej wieczornej formy adoracji, która może stać się okazją do pogłębiania życia duchowego.

3. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu (3 kwietnia) i potrwają do środy (6 kwietnia).

4. Katedralny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w poniedziałek (14 marca) o godz. 19.00 do sali Biblioteki Parafialnej na spotkanie z Panem prof. Józefem Szaniawskim na temat Polska XXI wieku: wyzwania – szanse – zagrożenia. Tematyką spotkania będą m.in.: losy Żołnierzy Wyklętych, masakra bezbronnej ludności cywilnej na Wybrzeżu w grudniu 1970 r., bohaterska działalność pułkownika Ryszarda Kuklińskiego

5. W sobotę (19 marca) będziemy przeżywali Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 6 rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza, ks. abpa Henryka Hosera. Polecajmy Bogu posługę naszego biskupa i wypraszajmy potrzebne dla Niego łaski.

a.Także w sobotę, zapraszamy o godz. 19.00 na koncert pasyjny, w ramach którego będzie wykonane Stabat Mater Giovanniego Battisty PERGOLESIEGO. Wśród wykonawców usłyszymy naszą parafiankę, Panią Agnieszkę Kledzik-Bettas.

6.Zapraszamy wszystkich parafian do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja odbywa się w naszej parafii w każdy czwartek od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczyna ją wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.