facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 23 kwietnia 2023

1. Od dziś do soboty 29 kwietnia trwa XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Na nowo uświadamiamy sobie, że nasza wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego.

2. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej w niedziele trwa od zakończenia Mszy o godz. 12.30 do Mszy wieczornej (lub nabożeństwa), a w dni powszednie od zakończenia Mszy św. o godz. 8.00 do Mszy wieczornej (lub nabożeństwa).

3. W poniedziałek 24 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (i patrona ks. Wojciecha Lipki).

4. We wtorek Święto św. Marka Ewangelisty, patrona naszego ks. Marka. W sobotę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

5. Piknik parafialny „Majówka u Floriana” odbędzie się w ostatnią niedzielę maja – 28 V.  Spotkanie organizacyjne w środę 26 kwietnia o godz. 19.00 na plebanii. W związku z piknikiem ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci „Moja rodzina. Moja parafia. Moje miasto.” w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III oraz IV-VIII. Technika wykonania prac dowolna. Na prace czekamy do 15 maja (można przynieść do katechety, do zakrystii lub kancelarii parafialnej). Wyniki konkursu i rozdanie nagród – podczas pikniku.

6. Cotygodniowe spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00 w sali kurialnej.

7. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w dniach 24.06 – 01.07.2023r. w Białym Dunajcu. Więcej informacji i zapisy u ks. Marka.

8. Przekaż 1% dla Caritas https://cdwp.caritas.pl/o-nas/1-procent/

9. Niedługo rozpocznie się maj. Jak co roku nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB będą odprawiane w katedrze. Zachęcamy do śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. Osoby chcące zorganizować majówkę przy kapliczce z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii w celu uzgodnienia terminu.

10. W sobotę 13 maja KŻR i Rodzina Loretańska organizują pielgrzymkę autokarową do Loretto. Koszt 60 zł, zapisy u p.Stanisławy, tel. 662 072 915, wyjazd o 8.00 spod Urzędu Dzielnicy, powrót ok. 16.00.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie