facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje, które będą trwały do środy. Prowadzi je ks. Piotr Kobeszko z diecezji białostockiej. Nauki na Mszach Świętych o godz. 6:30, 10:00, 18:00 i 20:00. Dzieci zapraszamy na godz. 17:00.

2. Jutro 16 grudnia na godz. 18.00 zapraszamy na kolejną katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. Zapraszamy na jubileusze małżeńskie, które odbędą się w niedzielę św. Rodziny, czyli 29 grudnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

4. Dziś ostatnia szansa zakupienia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszamy po nie do zakrystii.

5. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję „Torba pełna miłości”. Dary zostaną przekazane podopiecznym Parafialnego Zespołu Caritas. Bóg zapłać.

6. U siostry przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w poświęcone opłatki, a bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny, kartki i inne dekoracje.

7. Przed świętami jeszcze dwa dni kolędowe.  KARTKI na klatki schodowe z zapowiedzią kolędy można pobrać w zakrystii.

19.12. – czw- ul. Olszowa 8, 12; ul. Panieńska 3,7

20.12- pt- ul. Panieńska 9, ul. Floriańska 12

Do kolędy wrócimy w sobotę, 4 stycznia.

Od poniedziałku do piątku tzw. „kolęda” rozpoczyna się od godziny 17:00, a w sobotę od godz. 11:00. Odwiedzamy wszystkich tych, którzy w ostatnich latach otwierali swoje domy przed nami. Jeśli w poprzednich latach nie odwiedziliśmy Państwa a życzycie sobie naszych odwiedzin prosimy o zgłoszenie telefoniczne do kancelarii. O to samo prosimy nowych Parafian. Plan wizyty podany jest również na stronie internetowej naszej parafii.

8.  Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpocznie się we wtorek, 7 stycznia o godz.19:00, w kaplicy kurialnej.

9. Po świętach Bożego Narodzenia kolejny raz wyruszą w naszej parafii kolędnicy. Będą odwiedzać tych, którzy ich zaproszą. Osoby i rodziny, które chcą przyjąć tę rozśpiewaną grupę prosimy o informację w zakrystii bądź kancelarii. Dostępne są dwa terminy: 28.12. i 04. 01.w godzinach 15.30- 18.00

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie